Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafeti – Robocop Kıyafeti (Anti Riot Suit)

Yaygın kullanımıyla Robocop Kıyafeti veya Çevik Kuvvet Kıyafeti olarak adlandırılan Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafetlerimizin kullanımı;

Kolluk kuvvetlerimize,

 

* 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu,

* Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu,

* Çevik Kuvvet ve Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Yönetmeliği,

Tarafından kendilerine tanınan bir hak olup ayrıca barışçıl olmayan ve şiddet içeren toplantı ve gösterilerle diğer toplumsal olaylara müdahale sırasında kuvvet kullanması hukukun verdiği bir güçtür. Ancak kullanılan gücün orantılı olması muhakkaktır.  

 

Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafetlerimiz – Robocop Kıyafetlerimiz (Anti Riot Suit) çok sayıda düşmanca ortamda büyük olaylar, halk rahatsızlıkları, hücre çıkarma, toplu aramalar veya ciddi rahatsızlıklarla uğraşan profesyonelleri korumak için tasarlanmıştır.

 

Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafetlerimiz – Robocop Kıyafetlerimiz (Anti Riot Suit);

 

  • “Bıçaklanmaya Karşı Dirençlidir”,

Bu son derece dayanıklı vücut zırhının benzersiz avantajı, sivri uçlu, kesici ve bereleyici bıçak, sopa, taş, vb, aletlerin kullanımı neticesinde oluşacak  travma yaralanmalarına karşı baştan ayağa güvenilir ve yüksek koruma seviyesi sağlamaktadır.

 

  • “Göğüs ve sırttaki malzeme alev geciktirici özelliğe sahiptir”

Göğüs ve sırtta kullandığımız malzeme alev geciktirici mühendislik plastikleri içerir. Toplumsal olaylara karşı müdahale sırasında göstericilerin attığı molotof kokteyli vb. yanıcı malzemelere karşı dirençlidir. Koruyucu bileşenlerin süresi, giysi tutuştuktan sonra maksimum 10 saniyedir. Bu da kıyafeti giyen kişiye yaralanmaması için yeterli süreyi kazandırmaktadır. Hem kumaş hem de ağ, alev geciktirme işlevine sahiptir. Kasık koruyucu tabaka, sert alüminyum alaşımlı levha kullanılarak korunur.

Cezaevi görevlileri,

Çevik Kuvvet görevlileri,

Jandarma Timleri için idealdir.

 

Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafetlerimiz – Robocop Kıyafetilerimiz (Anti Riot Suit) üstün performans ve geniş bir koruma alanıyla rahat, esnek ve kolay giyilebilen aynı yüksek performanslı özel mühendislik plastiği ve EVA’dan yapılmıştır.

Gerek Robocop Kıyafetleri, gerek Robocop Kaskları, gerekse Robocop Kalkanları farklı özelliklerde ve ölçülerde tasarlanabilmektedir.

(by hakanliman)

 

 

Kategori – Category: Toplumsal Olaylara Müdahale Kıyafeti, Robocop Kıyafeti, Kalabalık Kontrol, Polis Destek Birimi, Çevik Kuvvet Kıyafeti, Jandarma Kıyafeti, Ceza İnfaz Memurları Kıyafet, Robocop Kaskları, Robocop Kalkanları, Plastik Kalkan, Stab Resistant Anti Riot Suit,

Tags: robocop, anti riot suitscrowd control, polis, jandarma, defence, savunma, policePolice Public OrderPolice Support Unitpublic orderriot controlriotsriotting

Comments are closed.

Translate »